Spoštovani starši!

Sporočamo vam, da smo tudi v Sloveniji dobili smernice za uporabo naprav z zasloni pri otrocih in mladostnikih, ki jih je pripravilo Združenje slovenskih pediatrov in Sekcija za primarno pediatrijo v sodelovanjuter s širokim konsenzom in podporo drugih relevantnih strokovnjakov in institucij.

Več si lahko preberete na spletni strani Zdravniške zbornice Slovenije: Smernice za uporabo zaslonov (zdravniskazbornica.si)

ali na straneh Safe.si: Smernice za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih | safe.si

Za lažjo orientacijo pri uporabi zaslonov v različnih starostnih skupinah otrok si na spodnjem spletnem naslovu oglejte “kartonček za starše”: karton-za-starše.pdf (zdravniskazbornica.si)

Na spletni strani Safe.si lahko najdete veliko informacij in napotkov o varni uporabi interneta in elektronskih naprav.